Reklama

Rosyjskie kombajny Rostselmash zdobywają Polskę

(3 głosów, średnia ocena 4.33 na 5)

Rynek kombajnów zbożowych w Polsce wydaje się być dość ugruntowany i raczej trudno sobie wyobrazić nowego gracza wśród popularnych marek. Jednak do grupy wysokowydajnych kombajnów zbożowych aspiruje również rosyjska firma Rostselmash oferując na polskim rynku kombajny Acros i Vector. Historia firmy z Rostowa sięga 1929 roku, kiedy to rozpoczęto produkcję wozów i prostych narzędzi konnych. W 1932 roku firma uruchomiła produkcję pierwszych, zaczepianych do ciągnika kombajnów zbożowych.

Kombajn ACROS 560

Kombajny ACROS są wyposażone w hedery serii Power Stream o szerokości roboczej 5, 6, 7 i 9 m. Praktyka potwierdza, że używanie tych przyrządów żniwnych obniża straty wywołane osypaniem i zapewnia równomierne doprowadzenie niezależnie od warunków pracy. Kombajny ACROS są napędzane 6-cylindrowymi silnikami JMZ i Cummins. 20 % zapas mocy gwarantuje, że w każdej sytuacji ACROS będzie dobrze wykonywać swoją pracę. Acrosy są wyposażone w kabinę Comfort Cab oraz system informacyjny Adviser, zapewniający operatorowi odpowiedni komfort pracy. Opcjonalnie maszyna może być wyposażona w najnowsze urządzenia GPS t.j.: układ prowadzenia automatycznego, układ kartografowania urodzajności i wilgotności, układ wideo-kontroli strefy rozładunku i widoku wstecznego oraz drukarkę. Do kombajnów dostępna jest również szeroka gama przelotni i dodatkowych przyrządów. Firma Rostselmash dla serii ACROS stworzyła oryginalny, wysoko efektywny układ młócenia. Szerokość młocarni w kombajnie ACROS 560 wynosi 1500 mm a szerokość bębna młocarni to 800 mm. Powierzchnia klepiska wynosi 1,38 m2, powierzchnia wytrząsacza słomy to 16,5 m2 a powierzchnia sit oczyszczania to 4,74 m2. Kombajn jest wyposażony również w autonomiczne urządzenie domłacające typu wirnikowego. Pojemność zbiornika na ziarno wynosi 9000 litrów, który może być opróżniony z prędkością 90 litrów na sekundę.

 

Kombajn Rostselmash VECTOR 420

Kombajn VECTOR 420 odziedziczył najlepsze tradycje maszyn zbożowych i posiada współczesne rozwiązania techniczne. Odpowiada najwyższym wymaganiom co do jakości ziarna, posiadając klasyczny schemat młócenia z wysokim poziomem przepustowości i ostrożną separacją. Zwarty, szybki i ekonomiczny, idealnie pasuje do pracy na małych polach, udowadniając, że optymalny rezultat nie zawsze wymaga dużych rozmiarów i wielkich wydatków.

Kombajny Vector są wyposażone w wysokowydajne hedery Power Stream o szerokości roboczej 5, 6, 7 i 9 m. Duży bęben młócący dobrze radzi sobie z wilgotną, zanieczyszczoną lub skręconą masą zbożową dzięki swojej ogromnej inercyjności. Napęd bębna jest przygotowany na maksymalne obciążenia. Do pracy z roślinami delikatnymi opcjonalnie może być zainstalowany obniżający reduktor. Kombajn napędzany jest silnikiem firmy CUMMINS.

Zainstalowany system informacyjny Adviser kontroluje proces omłotu i prace mechanizmów kombajnu, uwzględnia czas pracy, zebraną powierzchnię i przejechaną odległość. Wszystkie niezbędne parametry pojawiają się automatycznie w zależności od sytuacji. System również poinformuje o potrzebie zmiany ustawień w przypadku, gdy pojawią się straty.

Komfortową pracę operatora zapewnia duża powierzchnia oszklenia kabiny Comfort Cab, świetne wygłuszenie, regulowana kolumna kierownicy, wygodny fotel, system klimatyzacji i ogrzewania oraz chłodziarka.

Szerokość młocarni Vectora wynosi 1200 mm, zaś szerokość bębna młocarni to 800 mm. Powierzchnia bębna sitowego wynosi 1,10 m2, powierzchnia wytrząsacza słomy to 5,00 m2 a powierzchnia sit oczyszczania równa jest 3,59 m2. Pojemność zbiornika zbożowego wynosi 6000 litrów i a prędkość wyładowcza wynosi 42 litry na sekundę.

Rosyjskie kombajny Rostselmash można obejrzeć na wszystkich większych imprezach targowych w Polsce. W zeszłym roku gościły na słynnej wystawie Agro Show w Bednarach a w dniach 16 - 18 marca będą prezentowane na wystawie Agrotech w Kielcach, na stoisku generalnego przedstawiciela firmy Lupus.autor: ptr (na pdst. informacji firmowych LUPUS)

 


Related news items:
Newer news items:
Older news items:

 

Komentarze  

 
+2 #2 Ksawery 2013-01-06 08:17
pięnkne to jest :lol:
 
 
+3 #1 Michał 2012-03-18 18:06
jeśli te kombajny dotrzymają jakością wytrzymałości ładzie 2107 i władkowi t-25
to w ciemno biorę :lol:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Wyszukiwarka
Reklama

Mascus.pl

Nasza sonda
Od 2015r ZETOR w nowych modelach będzie montował silniki DEUTZ. Czy to dobra decyzja?
 
TRAKTOR ROKU 2015

\

Reklama

 

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności