Rampa PENDISLIDE PRO jest dostępny w 4 szerokościach: 12 – 13,5 – 15 i 18 m z odstępami wynoszącymi 25 cm. Budowa ramy i działanie kół kopiujących umożliwiają utrzymanie na podłożu całości płóz i to nawet na nierównym terenie.
Solidna i nowatorska konstrukcja
Tradycyjny 4-punktowy podnośnik przy zbiorniku jest niepotrzebny, gdy średnica koła wynosi 1.675 mm lub mniej.
4 siłowniki umożliwiają opuszczenie rampy przed nawożeniem, uruchomienie systemu przeciw wyciekaniu (system Twist), a także podniesienie jej powyżej błotników przed transportem.
Montaż pozwala również na używanie rozlewacza właściwego.
Podczas manewrów, gdy system przeciw wyciekaniu jest podniesiony (na końcu linii), 4 siłowniki zapewniają samopoziomowanie. Na nierównym terenie takie poziome wyważenie chroni rampę i nadaje jej elastyczność konieczną przy współpracy z wozem asenizacyjnym.
Wydajny system nawożenia
Podczas rozlewania 2 koła kopiujące z listwą czyszczącą, umieszczone po obu stronach, całkowicie uwalniają rampę od naprężeń, doskonale utrzymując kontakt z podłożem, mimo nierówności. W związku z tym, oraz wskutek niezależnych ruchów obu stron rampy, poszczególne części konstrukcji mogą się swobodnie poruszać, dzięki czemu płozy utrzymują optymalny kontakt z podłożem.
Ustawienie płóz pod kątem 45° do podłoża umożliwia idealne dostosowanie do nierówności w każdych warunkach. Na bardzo wyboistym terenie płozy mogą obniżyć się o 25 cm w zagłębieniach gruntu. Ugięcie walcowanej listwy o 70 mm kompensuje niewielkie różnice poziomu.
25-centymetrowe odstępy zapewniają równomierne nawożenie bez konieczności zwiększania dawki.
W opcji, dwa przemysłowe zawory hydrauliczne typu RAMUS, wyposażone w odbój z regulacją ręczną, pozwalają zmniejszyć przepływ i łatwo regulować dawkowanie lub używać tylko jednej połowy rampy. W standardzie montowane są dwa zawory z regulacją ręczną.
Zasilanie w gnojowicę odbywa się jednym lub dwoma przewodami (w opcji). W takiej konfiguracji (zalecane od szerokości 15 m) wspólna komora ma dwa doprowadzenia.
2 pionowe rozdzielacze SCALPER© zapewniają wydajne rozprowadzenie gnojowicy bez względu na jej rodzaj. Dostęp do rozdzielacza przez złącze szybkie 6″ ułatwia wykonywanie prac na maszynie.
Nacisk lemieszy na listwy, na ogół ustawiony na 7 i 9 kg, można ustawić za pomocą kół kopiujących.
Składanie i zabezpieczanie
Dzięki prowadzeniom zamocowanym na siłownikach oraz ułożeniu rampy na specjalnym wsporniku można zabezpieczyć ją w pozycji złożonej. Ponadto elementy, które mogą o siebie uderzać podczas transportu, pokryto ertalonem, aby je zabezpieczyć i ograniczyć hałas.
W opcji, począwszy od szerokości 15 m, rampa może mieć na końcach podwójne składanie hydrauliczne (po 1,50 m z obu stron). Dzięki czemu, jeśli to konieczne, można zmniejszyć szerokość roboczą za pomocą zaworów kulowych. Możliwe jest również podłączanie do krótszych wozów asenizacyjnych.
Aby zagwarantować płynne składanie i rozkładanie, pod koniec suwu tłok siłownika wysuwa się z mniejszą prędkością wskutek zadziałania amortyzatorów systemu przeciw wyciekaniu.
Rampa jest również wyposażona – w standardzie – w funkcję anti-crash (de 80 cm), dzięki której zewnętrzne części rampy unoszą się w razie uderzenia o przeszkodę.
Doskonałe i nadzwyczaj staranne wykończenie
Rampa jest wykonana z ocynkowanej stali zapewniającej wytrzymałość w każdych warunkach. Jej rama jest zbudowana z profilowanych rur przycinanych w zakładach JOSKIN ultranowoczesnym i precyzyjnym laserem.
Unikatowe zastosowanie przemysłowych przegubów kulowych przy ramie nadaje jej bardzo dużą wytrzymałość i gwarantuje tym elementom, wystawionym na znaczne naprężenia, trwałość przy ograniczonej konserwacji.
Płozy są przyczepione do węży długimi mocowaniami. Same węże są przymocowane za pomocą odlewanych elementów pozbawionych ostrych krawędzi. Ponadto przez całą ramę przechodzą listwy podtrzymujące, aby zapewnić trwałe mocowanie (łączenie męskie/żeńskie). W opcji, płozy z ertalonu można zastąpić elementami odlewanymi ze stali. Podpory postojowe rampy są z nią zintegrowane.
źródło: Joskin