NOVACAT F 3100 OPTICURVE – przednia kosiarka Pöttinger z automatycznym system przesunięcia po łuku

Proces koszenia chroniący darń jest podstawą dla pozyskania wysokiej jakości paszy. Kosiarki Pöttinger spełniają najwyższe wymagania i zapewniają optymalne kopiowanie nierówności pola, niskie straty paszy oraz najwyższą precyzję pracy, bez czasochłonnej obsługi. Znany specjalista od maszyn do zbioru zielonek wprowadza kolejną innowację – kosiarkę NOVACAT F 3100 z automatycznym system przesunięcia po łuku.

Przesunięcie przedniej kosiarki w bok gwarantuje podczas jazdy w zakręcie i na stoku optymalne pokrycie zakresu pracy z kosiarką tylną i jazdę w wolnym od paszy śladzie. Łukowata konstrukcja umożliwia wykorzystanie całej szerokości roboczej belki koszącej, a także uzyskanie maksymalnej wydajność pracy kombinacji koszącej. Ponadto w systemach z przesunięciem w linii prostej zostaje kilka centymetrów w zapasie.

Czyste cięcie

Nawet jeśli ciągnik podczas pokonywania zakrętów lub wzniesień zjeżdża na bok – dzięki przesunięciu w kierunku wewnętrznego promienia zakrętu, tylna opona ciągnika nie najeżdża na nieskoszoną paszę. Ponadto, dzięki optymalnemu nakładaniu się pola pracy z kosiarką tylną, cała pasza zostaje skoszona.

Komfort:

Dostępny jako opcja pakiet automatyczny kompatybilny z ISOBUS steruje kosiarką w lewo lub w prawo, w zależności od kąta skrętu ciągnika lub stopnia nachylenia zbocza. Operator(ka) ciągnika jest odciążony(a), ponieważ nie musi korygować toru jazdy. Oznacza to maksymalny komfort pracy.

Szczególne zalety

Szczególną zaletą nowego rozwiązania jest możliwość reagowania na zmieniający się stopień pokrycia pól pracy między kosiarką przednią i ciągnikiem lub kosiark(ą)ami tyln(ą)ymi oraz automatyzacja tego procesu. Dzięki temu ciągnik nie przejeżdża po paszy, a nieskoszona trawa nie zostaje na polu – ani na zboczu, ani na zakręcie. Kolejne maszyny mogą pracować bez żadnych problemów, a podczas następnego pokosu nie jest zbierany stary odrost. Tryb automatyczny pozwala operatorowi skoncentrować się na obsłudze ciągnika i obserwacji otoczenia. Dodatkowo cały proces odbywa się w myśl idei gospodarki zrównoważonej: ograniczenie manewrów zawracania na łące zmniejsza stopień zagęszczenia gleby, a praca jest bardziej wydajna dzięki oszczędności czasu i odciążeniu operatora.

 

Źródło: Pottinger