CLAAS wprowadza pakiety cyfrowe w ciągnikach

Od 1 października CLAAS wprowadził unikalną licencję MACHINE CONNECT. Będzie to standard we wszystkich maszynach żniwnych i ciągnikach od modelu ARION 400 wzwyż.

Od 1 października 2023 r. CLAAS wprowadza unikalną promocję. Usługi cyfrowe związane z połączeniem maszyny w sieć zebrane będą pod nazwą MACHINE CONNECT. Będzie on dostępny w standardzie we maszynach żniwnych i ciągnikach od modelu ARION 400 wzwyż.

Ważność tej licencji trwać będzie 5 lat bez żadnych dodatkowych kosztów. Pozwoli to na połączenie maszyn CLAAS u danego użytkownika w spójną sieć teleinformacyjną. Zaznaczamy, że MACHINE CONNECT zastępuje dotychczasowe licencje: CLAAS TELEMATICS – basic, advance i professional.

CLAAS nie zapomina też o swoich dotychczasowych klientach, którzy zakupili maszyny przed wejściem w życie tej nowej promocji. Kto już posiada CLAAS TELEMATICS, będzie mógł przedłużyć posiadaną licencję, wykupując dostęp do MACHINE CONNECT za jedyne… 520 zł na rok.

Dlaczego MACHINE CONNECT?

Powiedzmy sobie szczerze, że wirtualny świat dość mocno przyspieszył, zwłaszcza po kryzysie związanym z pandemią. Nagle okazało się, że wiele spraw można załatwić on-line. Wielu producentów maszyn skupiło się wówczas na udoskonaleniu swej oferty telematycznej. CLAAS, poprzez MACHINE CONNECT, pozwala połączyć wybraną maszynę z:

– siecią i lokalnym dealerem;

– preferowanymi systemami oprogramowania do zarządzania.

Działanie w tak rozbudowanej sieci pozwala dla danej maszyny: śledzić poziom paliwa, lokalizację, godziny pracy i terminy przeglądów oraz korzystać z wszystkich funkcji telematycznych CLAAS. Jeżeli maszyna jest już wyposażona w terminal CEMIS 1200, dzięki MACHINE CONNECT będzie można zarządzać zleceniami i przesyłać je prosto do biura. A po wyrażeniu zgody on-line, lokalny dealer CLAAS będzie mógł zdalnie pomagać w przypadku awarii lub błędów maszyn. To oszczędzi rolnikowi zarówno czas, jak i pieniądze.

Pakiety cyfrowe w ciągnikach

Od 1 października CLAAS wprowadza pakiety cyfrowe w ciągnikach, które są oferowane w trzech wersjach. Poniżej omówimy tę najbogatszą wersję. Składają się na nią:

1. Terminal do jazdy automatycznej CEMIS 1200

W tym pakiecie terminal CEMIS 1200 umożliwia jazdę automatyczną GPS z dokładnością RTK NET 2 cm. Ma możliwość zarządzania zleceniami ISOBUS. Automatycznie zamyka np. sekcje opryskiwacza, pozwala zmiennie dawkować nawozy, nasiona i środki ochrony roślin. Współdziała z mapami aplikacyjnymi utworzonymi w oprogramowaniu 365FarmNet CropView. To wymierna oszczędność nakładów i zarazem ochrona środowiska!

2. Planowanie przejazdów polowych

Ta funkcja pozwala planować linie referencyjne AB do jazdy automatycznej dla poszczególnych pól. Są one późnej zapisywane w oprogramowaniu 365FarmNet, a następnie przesłane zdalnie do terminala CEMIS 1200.

3. Zarządzanie plikami ISOXML

Rozwiązanie pozwala łatwo przesyłać pliki ISOXML z maszyny do oprogramowania i z powrotem. Mogą to być to na przykład mapy plonu z kombajnu. Mapy można przechować w zakładce MAP CENTER w oprogramowaniu 365FarmNet.

4. Zarządzanie zleceniami w ciągniku

Maszyny towarzyszące ciągnikowi i ustawione dla nich parametry prac mogą być zapamiętane w obrębie modułu zarządzania zleceniami. To duża oszczędność czasu, który można spożytkować na prace w gospodarstwie.

5. Oprogramowanie 365FarmNet do rolnictwa precyzyjnego Crop View

Dzięki modułowi opartemu na zdjęciach satelitarnych CROP VIEW istnieje możliwość:

*monitorowania wegetacji;

*zmiennego nawożenia, wysiewu czy aplikacji środków ochrony roślin.

Po stworzeniu map aplikacyjnych można je wysłać zdalnie na terminal CEMIS 1200 w ciągniku. Wystarczy kilka kliknięć na terminalu i operator może zaczynać pracę na polu bez straty czasu na czynności przygotowawcze.

6. Automatyczna dokumentacja on-line

Dotyczy ona wszystkich wykonywanych prac na polach przy pomocy oprogramowania 365FarmNet. Dzięki temu nie zapomni się o żadnej czynności czy zabiegu wykonanym na polach. Wszystkie prace zapiszą się automatycznie i można w dowolnym czasie wrócić do analiz: czasu pracy/przestojów, pól, śladów przejazdów po polu, dojazdów do pola, rodzaju zabiegów, maszyn etc.

7. MACHINE CONNECT

Urządzenie wykorzystujące MACHINE CONNECT będzie połączone w sieć przez pięć lat. Dzięki temu będzie można mieć bezpośredni wgląd on-line w aplikację TELEMATICS i CLAAS CONNECT. Do tego dochodzą: zdalna pomoc dealera, wysyłka map aplikacyjnych, wysyłka zadań dla operatora na terminal CEMIS z oprogramowania 365FarmNet, zwrotna kontrola prac etc.

8. Aplikacja CLAAS CONNECT

Umożliwia szybki dostęp do danych wybranej maszyny, jej instrukcji obsługi, części zamiennych i eksploatacyjnych bezpośrednio z telefonu.

Powyższe osiem modułów tworzy najbogatszą ofertę pakietów cyfrowych CLAAS w ciągnikach. Można oczywiście wybrać znacznie bardziej okrojoną wersję. Wszystko to zależy od potrzeb użytkownika. Wystarczy zgłosić się do lokalnego dealera CLAAS lub przedstawicieli CLAAS. Z przyjemnością pomożemy dostosować wirtualny świat do potrzeb Twojej maszyny!

 

Źródło: CLAAS