Seria Fendt 700 Vario od lat stanowi bestseller w ofercie Fendt. Nabywcy maszyn z serii 700 w Europie i na całym świecie docenia ogólną koncepcję opartą na znanym wyposażenie Fendt Hightech i wszechstronnym zastosowaniu na polu, na użytkach zielonych i drogach. Nowa, intuicyjna filozofia obsługi FendtONE została zaprezentowana po raz pierwszy w nowym Fendt 700 Vario.
Dodatkowe funkcje, takie jak złącze ISOBUS z przodu i 6-drożne multi-złącze dla 3 zaworu w ładowaczu czołowym zwiększają wszechstronność Fendt 700 Vario. Dzięki zwiększeniu liczby dostępnych rozstawów kół Fendt spełnia wymagania globalnego rynku. Fendt 700 Vario spełnia wymogi europejskich norm emisji spalin etapu V.
Spójna i intuicyjna filozofia obsługi
Po raz pierwszy Fendt 700 Vario łączy świat na pokładzie ciągnika ze otoczeniem zewnętrznym. FendtONE to nazwa nowej zintegrowanej platformy Fendt, która działa w kabinie kierowcy, a także w biurze lub w dowolnym miejscu na urządzeniu mobilnym. Dzięki takiemu zakrojonemu na szeroką skalę podejściu FendtONE, Fendt jest pierwszym producentem łączącym sprawdzoną obsługę ciągnika za pośrednictwem terminala z platformą do planowania lub kontroli, czyli klasycznych zadań wykonywanych w biurze. Na terminalu ciągnika i online wyświetlany jest jednolity, spójny widok, co ułatwia użytkownikom orientację.
Dzięki FendtONE użytkownicy mogą zaplanować swoje zadania lub dane w dowolnym miejscu na komputerze lub na inteligentnym urządzeniu, a następnie przesłać je bezprzewodowo do ciągnika.
Przede wszystkim aplikacje należące do pakietu FendtONE System Smart Farming, dostępne dla wersji Profi+, obejmują rozwiązania takie jak funkcje śledzenia, aplikacja Fendt Task Manager do wydajnego zarządzania zadaniami, Fendt Guide Sync do zarządzania danymi w terenie i dokumentacja użytkowania ciągnika. FendtONE to platforma, na której każdy klient może znaleźć swoje specyficzne aplikacje, a ich funkcjonalność może być sukcesywnie poszerzana. Wspiera ona użytkownika w optymalizacji procesów roboczych, wykorzystania maszyn i zachowania zgodności z przepisami prawnymi dotyczącymi dokumentacji, a tym samym jest przystosowana do wymogów przyszłości.
Fendt Task Manager
Zadania robocze, takie jak stosowanie wielu środków ochrony roślin na jednej powierzchni można łatwo i szybko utworzyć za pomocą Menedżera zadań Fendt. W tym celu najpierw wybierane jest zlecenie pracy, a następnie dodawane są: maszyna, podłączone narzędzie, pracownik i pole, zaś w kolejnym kroku wprowadzane są środki ochrony roślin. Po utworzeniu zadania można je również zapisać dla innych aplikacji. Późniejsza ocena znacząco zmniejsza nakład pracy wymagany do spełnienia wymogów dokumentacji prawnej.
Fendt Guide Sync
Opcja Fendt Guide Sync synchronizuje wszystkie granice pola, linie pasa lub przeszkody na wszystkich zarejestrowanych maszynach. Różne zestawy danych maszyny są organizowane w unikalny sposób za pomocą urządzenia mobilnego, a następnie są bezpośrednio przesyłane do wszystkich maszyn w firmie. Dzięki tym danym powierzchnie są optymalnie wykorzystywane i zapewnione jest ich równomierne obrabianie nawet za pomocą różnych maszyn, z zachowaniem identycznych granic i linii pasów. Synchronizacja w obrębie floty zmniejsza zużycie paliwa w całej flocie maszyn, ponieważ wszystkie maszyny w obrębie floty są dostosowane, a powierzchnie są obrabiane wydajniej. Fendt Guide Sync będzie dostępny od listopada 2020 r. poprzez aktualizację oprogramowania.
Profesjonalna praca z otwartymi interfejsami
FendtONE integruje również platformę wymiany danych agrirouter. Dzięki temu rolnik może wybrać systemy operacyjne i maszyny, ponieważ istnieją otwarte interfejsy do wymiany danych między różnymi systemami, jak również pomiędzy rolnikiem a usługodawcą. Użytkownicy zachowują zawsze pełną kontrolę nad swoimi danymi, ponieważ agrirouter nie przechowuje danych, a użytkownicy mogą wybrać, które dane udostępnić innym systemom. Cały proces podlega ścisłym wytycznym europejskiego ogólnego rozporządzenia o ochronie danych (RODO).
Ergonomiczna obsługa
Opracowanie nowej filozofii obsługi w Fendt 700 Vario opierało się na intuicyjnej i indywidualnej obsłudze oraz ergonomii pracy. W ten sposób nowy wielofunkcyjny joystick został wyposażony w dodatkowe funkcje, a dźwignia przełączająca została zoptymalizowana pod względem ergonomii, dzięki czemu podczas obsługi różnych podłączonych narzędzi wymaganych jest mniej ruchów. Przypisanie klawiszy jest sterowane za pomocą Indywidualnego Menedżera Operacji (IOM) w terminalu. Przemyślana koncepcja kolorów ułatwia kierowcy orientację i pomaga mu uniknąć błędów podczas obsługi maszyny.
Wszystkie funkcje są podzielone na różne grupy funkcyjne, którym przypisano kolor. Dzięki koncepcji koloru kierowca natychmiast widzi, czy przyciski zostały na nowo przypisane. Opcjonalnie, oprócz znanej dźwigni przełączającej, dostępny jest również nowy joystick 3L z maksymalnie trzema poziomami obsługi, obsługujący maksymalnie 27 funkcji. Za pomocą joysticka 3L można obsługiwać modele ładowaczy czołowych Fendt Cargo i Fendt CargoProfi z funkcją ważenia. Ponadto w połączeniu z joystickiem 3L i ładowaczami czołowymi Fendt z 3 zaworem po raz pierwszy istnieje możliwość równoczesnego wykonywania trzech funkcji, na przykład podnoszenia beli przez ładowacz czołowym, wsuwania chwytaka beli i zamykania chwytaka.
Ponadto urządzenie za pomocą joysticka 3L można sterować również narzędziami kompatybilnymi z technologią ISOBUS i funkcjami ciągnika. Dzięki dodatkowemu przyciskowi cofania na joysticku 3L nawet przy częstych zmianach kierunku możliwa jest sprawna praca bez zmęczenia przez cały dzień.
Nowe terminale – więcej miejsca na wyświetlanie
Nieustannie rosnąca liczba aplikacji obsługiwanych za pomocą terminala prowadzi do większego zapotrzebowania na powierzchnie wyświetlania w ciągniku. Dlatego w ramach nowej filozofii obsługi w nowym ciągniku Fendt 700 Vario zaoferowano łącznie trzy opcje wyświetlania z jednostką centralną. Obejmują one nowy 9-calowy cyfrowy wyświetlacz na pulpicie, 12-calowy terminal na podłokietniku i opcjonalny 12-calowy terminal w podsufitce. Na terminalach 12-calowych można wyświetlić maksymalnie sześć dowolnie konfigurowalnych okienek, natomiast wyświetlacz deski rozdzielczej prezentuje funkcje i wszystkie informacje o maszynie podczas jazdy po drodze, zgodnie z kodeksem drogowym. Wyświetlaczem na desce rozdzielczej można dogodnie sterować za pomocą obrotowego przycisku na podłokietniku.
W celu zapewnienia użytkownikowi większego komfortu pracy terminale 12-calowe można również obsługiwać dotykowo. Podczas jazdy po drodze 12-calowy terminal dachowy można wsunąć do połowy do podsufitki, aby uzyskać lepszy widok. Na dolnej, widocznej połowie terminala będą nadal wyświetlane aplikacje, takie jak klimatyzacja czy Infotainment.
Połączenie tych trzech terminali oferuje kierowcom możliwość dostosowania powierzchni wyświetlania i lepszego przeglądu wielu funkcji.
Pakiet Infotainment z systemem audio 4.1
Fendt oferuje opcjonalny pakiet informacyjno-rozrywkowy Infotainment, a także system dźwiękowy 4.1 z subwooferem. Pakiet Infotainment obejmuje zestaw głośnomówiący z ośmioma mikrofonami zainstalowanymi w podsufitce. Dzięki specjalnemu rozmieszczeniu mikrofonów zapewniona jest optymalna jakość dźwięku ze wszystkich pozycji roboczych. Dla wygody użytkownika obsługa i sterowanie odbywają się przez terminal. Oprócz stacji AM / FM można także odbierać stacje cyfrowe i odtwarzać dźwięk ze źródeł zewnętrznych przez Bluetooth, USB lub wejście AUX. Dwie anteny zintegrowane z szybami kabiny i przesunięte o 90 ° zapewniają bardzo dobry i niezawodny odbiór.
Standardy zapewniające większy komfort pracy
Standard ISOBUS dla narzędzi montowanych na ciągniku zyskuje na popularności w praktyce i aby już teraz być dobrze przygotowanym do wymogów przyszłości, Fendt 700 Vario wyposażony jest już w złącze ISOBUS z przodu. Oznacza to, że narzędzia montowane z przodu i z tyłu mogą być sterowane za pośrednictwem magistrali ISOBUS. Zwiększa to łatwość obsługi i umożliwia centralną obsługę narzędzi za pomocą podłokietnika.
Platforma FendtONE zostanie początkowo wprowadzona w Niemczech, Francji i Wielkiej Brytanii, po czym będzie stopniowo rozszerzana na inne rynki.
źródło: Fendt