Site icon maszynydlafarmera.pl – Portal Techniki Rolniczej

HORSCH Avatar 4.16 SD na targach AGRO SHOW 2022 w Bednarach

Na targach Agro Show 2022 firma Horsch zaprezentowała szeroką gamę maszyn uprawowych i siewnych oraz paletę opryskiwaczy Leeb. Wśród nowości prym wiódł siewnik Avatar 4.16 SD, reprezentując serię 3.16 – 8.16 SD.

Siewniki Horsch Avatar umożliwiają indywidualną regulację głębokości pracy redlic. Dwubelkowa konstrukcja z rozstawem rzędów co 16,7 cm i prześwitem 33,4 cm zapewnia optymalną pracę w przypadku dużej ilości resztek pożniwnych lub intensywnie rozwiniętych międzyplonów. Siewnik o lekkiej konstrukcji podczas wysiewu po konwencjonalnej uprawie lub w mulcz można dociążyć – po to aby za pomocą redlic SingleDisc nasiona dostatecznie okryć glebą, nawet w najtrudniejszych warunkach polowych.

Standardowo dostępny jest podwójny zbiornik a w modelach 3.16 i 4.16 SD jest dostępny także potrójny zbiornik z podziałem 60/10/30. W modelach 6.16 i 8.16 SD w drugim zbiorniku można dodatkowo zintegrować trzeci zbiornik ze standardowym urządzeniem dozującym drobne nasiona.

Horsch w siewnikach Avatar standardowo oferuje mechaniczne przełączanie połowiczne. Opcjonalnie dostępny jest elektryczny przełącznik połowy siewnika, dostępny z terminala ISOBUS. Dzięki aktywacji funkcji SectionControl cały system można zautomatyzować. Jako alternatywę przełączania połowy szerokości roboczej, maszynę można wyposażyć w tzw. selektywne owężowanie, co pozwala wyłączyć jeden rząd siewny (lub głowicę rozdzielacza).

Takie rozwiązanie przydaje się podczas siewu z podwójnym rozstawem rzędów, np. w przypadku rzepaku. Dzięki podwójnemu lub potrójnemu zbiornikowi każda sekcja może wysiewać innym materiał siewny na różnych głębokościach – duże ziarna umieszczane są głęboko, małe płytko. To rozwiązanie sprawdzi się podczas siewu mieszanek.

Więcej o siewnikach Horsch Avatar: Avatar 3-8 SD Broszura

HorschConnect

Za pośrednictwem portalu telematycznego HorschConnect można śledzić pracę siewnika za pomocą smartfona. Oprócz aktualnej pozycji, prędkości i dawki można również przeglądać dane z poprzednich prac. Uzupełnieniem tej koncepcji są inteligentne rozwiązania i zdalne monitorowanie, co zwiększa wydajność, a dokumentowanie pracy jest zautomatyzowane.

Dostępna jest także nowa aplikacja MobileControl, która służy do obsługi wybranych funkcji, np. próba kręcona przy pomocy smartfona. Dzięki aplikacji można zinterpretować komunikaty oraz mamy dostęp do informacji o maszynie. System jest dostępny dla systemów Android i iOS.

 

MDF na podst. informacji HORSCH

 

Exit mobile version