W pięknej scenerii Zamku Ryn, 15 stycznia br. odbyła się kolejna edycja Mlecznej Akademii. Podczas konferencji eksperci z Wytwórni Premiksów LNB w Kiszkowie zaprezentowali niemal 300 uczestnikom najistotniejsze kwestie związane z optymalizacją i ekonomiką ferm mlecznych.
Powitanie uczestników i gości
Uczestników spotkania powitał Piotr Kaczmarek, Dyrektor Handlowy LNB, który wraz z gospodarzem spotkania, Kamilem Drzazgą, Menedżerem Sprzedaży Technicznej dla Bydła, otworzyli oficjalną część Mlecznej Akademii. Dyrektor Handlowy opowiedział o firmie Cargill, jej kierunkach działania oraz o tym, jak ważna na mapie brandów rynkowych firmy jest marka LNB. Zapytał o to, jak zmienia się rynek oraz czy produkcja mleka i mięsa wołowego jest opłacalna?
SMART Concept Mądre żywienie
Część tych rozważań, dotyczących cen mleka i opłacalności produkcji mleka miała swoja kontynuację w wystąpieniu Macieja Piękniewskiego, Eksperta ds. Aplikacji Technologii Bydło w Wytwórni Premiksów LNB. Zaprezentował on program SMART Concept Mądre żywienie, przeznaczony dla małych i dużych ferm mlecznych, których nadrzędnym celem jest opłacalność.
Wykłady gości
Jak podczas każdej Akademii, tak również tym razem zadbano o kompleksową agendę spotkania. Partnerów Konferencji zaproszono do przedstawienia ważnych tematów z punktu widzenia hodowcy bydła. O wpływie maszyn John Deere na jakość kiszonki opowiedział Paweł Kamiński, Menadżer ds. Maszyn Żniwnych w John Deere Polska.
Kolejny Partner Mlecznej Akademii, Firma NOACK Polska, przygotowała dla uczestników bardzo ciekawy wykład dotyczący żywienia w odniesieniu do zalecanych poziomów kwasów omega 3.
Specjaliści ds. żywienia Bydła i eksperci
Po tym wystąpieniu ponownie głos zabrał gospodarz spotkania, Kamil Drzazga, który przedstawił Zespół Specjalistów ds. Żywienia Bydła, wspierających na co dzień Hodowców swoją wiedzą i specjalistycznymi kompetencjami. Przytoczył on także kilka praktycznych rozwiązań, które warto stosować na fermach.
Część merytoryczną zamknął wykład Prof. Włodzimierza Nowaka, reprezentującego Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, który swój wykład poświęcił odpowiedzi na pytanie, jak poprawić wydajność życiową krów mlecznych.
Źródło: lnb.pl