Site icon maszynydlafarmera.pl – Portal Techniki Rolniczej

New Holland na AGRO SHOW 2021 – nasza relacja – VIDEO

W dniach 24 – 26 września po rocznej przerwie odbyła sie wystawa rolnicza Agro Show 2021 w Bednarach. Na wystawie nie zabrakło lidera sprzedaży traktorów w Polsce, marki New Holland. Zapraszamy na krótką relację ze stoiska niebiesko – żółtej marki na którym przygotowała szeroką gamę nowości i niespodzianek.

 

 

New Holland T5 ELECTRO COMMAND z nowymi silnikami Stage V.

W przypadku T5 Electro Command liczba modeli oraz nazewnictwo pozostało bez zmian w stosunku do poprzedniej serii. Pojawił się nowy silnik FPT 3,6L, w którym została zwiększona pojemność oraz zastosowano rozwiązania pozwalające spełnić najnowszą normę emisji spalin Stage V.

New Holland T6.160 DYNAMIC COMMAND – najmniejszy 6-cylindrowy ciągnik na rynku

Ciągnik T6.160 DC jest obecnie najmniejszym modelem na rynku wyposażonym w sześciocylindrowy silnik. Moc nominalna, który generuje silnik o pojemności 6,7l to 135 KM. Od czerwca 2021 roku model ten może być wyposażony w najbardziej zaawansowaną przekładnię w segmencie – Dynamic Command. Dzięki wykorzystaniu technologii podwójnego sprzęgła skrzynia biegów płynnie i szybko zmienia przełożenia zwiększając komfort pracy i wydajność. Opcjonalne tryby pracy Auto Mode i GSM II dodatkowo wpływają na mniejsze zużycie komponentów ciągnika i najlepszą ekonomię pracy.

 New Holland T7 HEAVY DUTY PLM INTELLIGENCE

Nowa seria ciągników T7 Heavy Duty z technologią PLM Intelligence™ czerpie z rozwiązań uznanej gamy ciągników T7, a jednocześnie we wszystkich najważniejszych obszarach oferuje rozbudowane i ulepszone rozwiązania, które umożliwiają pomyślną realizację działań w nowoczesnym rolnictwie, zapewniając najlepsze możliwości i najwyższy poziom komfortu, jakiego oczekują dziś najwięksi usługodawcy i rolnicy. Nowe modele różnią się od poprzedniej serii wyglądem zewnętrznym jak i wnętrzem nowej kabiny. W tych traktorach znajdziemy wszystkie najnowocześniejsze i najbardziej zaawansowane technologie wykorzystywane w rolnictwie.

BRONA TALERZOWA NEW HOLLAND SDM

Na stoisku prezentowana będzie brona talerzowa New Holland SDM 500T. Kompaktowa i wydajna maszyna ciągana o szerokości roboczej 5.0m ,wyposażona w 40 talerzy rozdrabniających o średnicy 520 mm oraz podwójny wał ceownikowy o średnicy 560 mm. Wyposażona w układ kół umieszczony pomiędzy talerzami a tylnym wałem, który poprawia rozkład masy oraz zwrotność maszyny. Hydraulicznie składana do transportu.

GŁĘBOSZ NEW HOLLAND SUH 307RH

Kolejną nowością w ofercie będzie przedstawiciel licznej gamy głęboszy marki New Holland, model przeznaczony do pracy z ciągnikami o średniej i dużej mocy. Model SUH 307 RH -maszyna o szerokości roboczej 3.0m, wyposażona w 7 zębów roboczych ,z których każdy jest wyposażony w hydropneumatyczny układ zabezpieczenia oraz składane hydraulicznie deflektory.

 

PIELNIK MIĘDZYRZĘDOWY NEW HOLLAND SRC

Listę nowości maszyn uprawowych New Holland zamyka pielnik do upraw międzyrzędowych New Holland SRC. Gama maszyn składa się z 14 modeli , mogących pracować w zakresie od 6 do 18 rzędów ,w rozstawie międzyrzędzi od 45 do 50 cm i od 60 do 75 cm w zależności od modelu. Każda sekcja pieląca zawieszona jest na równoległoboku dzięki czemu doskonale kopiuje podłoże i utrzymuje jednakową głębokość roboczą na polu. Maszyna standardowa wyposażona w talerze stabilizujące umożliwiające dokładne i płynne prowadzenie kultywatora w rzędach oraz na nachylonym terenie.

 

PRASY STAŁOKOMOROWE ŁAŃCUCHOWE ROLL-BAR 125 Oficjalna premiera w Polsce nowej serii pras

2 modele w gamie:
• Roll-Bar 125 Rotor Feeder (rotor podający bez noży)
• Roll-Bar 125 Rotor Cutter (rotor tnący z 15 nożami)

Protoplastą nowej serii pras jest legendarny model BR6090. Nowy model posiada najnowszą stylistykę zewnętrzną, znaną np. z prasy wielkogabarytowej Big Baler 1290 High Density. Osłony na podbieraczu malowane w kolorze żółtym. Zabezpieczenie podbieracza przed przeciążeniem w postaci sprzęgła odcinającego. Nowe, wzmocnione łożyska oraz łańcuchy napędowe. Gumowe zderzaki montowane na ramie maszyny w celu wyciszenia domykania tylnej klapy. W sprzedaży od stycznia 2022 roku.

KOMBAJNY ZBOŻOWE Ultra Flow

Bęben Ultra Flow, doskonale sprawdzający się w kombajnach CX8, od sezonu 2022 dostępny będzie również opcjonalnie w kombajnach CX7.

Bęben młócący Ultra Flow zapewnia większą bezwładność, a dzięki temu łagodniejszy przepływ materiału i omłot. Poziom generowanego hałasu podczas omłotu został również zredukowany w odniesieniu do bębna standardowego.
Dzięki równomiernej pracy i redukcji wahań obciążeń układu napędowego bębna, zredukowano także zużycie paliwa. Zwiększona masa bębna redukuje prawdopodobieństwo zablokowania młocarni podczas pracy, a możliwość obniżenia obrotów bębna ma bezpośredni wpływ na zwiększenie jakości ziarna.

 

CH7.70 CROSSOVER HARVESTING

Na bazie CX6.90 powstał nowy model kombajnu – CH7.70. Produkowany na tej samej linii produkcyjnej w Płocku, zewnętrznie prawie nie różni się od konwencjonalnego protoplasty. Przejął też wiele podzespołów: taki sam bęben młócący, trzykaskadowa rama dolna z systemem Opti Fan i będący tutaj wyposażeniem standardowym układ Smart Sieve. Jednak największą różnicę między tymi kombajnami, stanowi odmienny układ sepracji Twin Rotor. Zamiast znanych z kombajnów konwencjonalnych, klawiszy wytrząsaczy, zobaczymy tu dwa rotory o średnicy 541 mm i długości 3454 mm, odpowiedzialne za wymuszoną separację. Napędzany silnikiem FPT Cursor 9, o mocy maksymalnej aż 374 KM, kombajn ten osiąga znacząco większe wydajności niż CX6.90. W testach polowych CH7.70 wymłacał średnio 28-32 t pszenicy na godzinę, osiągając chwilowo nawet 40 t/h. Maszyna zużywała od 14 do 18 litrów oleju napędowego na hektar. Podczas zbioru kukurydzy CH7.70 zbierał nawet 53 t/h zużywając nieco ponad 17 l/ha oleju napędowego. Ten nowoczesny kombajn będzie z pewnością ciekawą propozycją dla gospodarstw o powierzchniach 300 – 400 ha lub firm usługowych.
Połączenie konwencjonalnego systemu omłotu z układem separacji Twin Rotor, zapewnia tej maszynie z segmentu średnich kombajnów niezrównaną wydajność i jakość ziarna.

maszynydlafarmera.pl

 

 

Exit mobile version