Site icon maszynydlafarmera.pl – Portal Techniki Rolniczej

Nowości w kombajnach Fendt – VIDEO

Niezawodne i wysokiej jakości maszyny wyróżniają się innowacjami i nieustannym rozwojem. W przypadku kombajnów Fendt IDEAL dostępne są dodatkowe opcje dotyczące systemu prowadzenia po torze i i zagospodarowania słomy. Innowacje wdrożono także w kombajnach Fendt z wytrząsaczami.

Praca z dokładnością do 2 cm z kombajnem Fendt IDEAL

System prowadzenia po torze zwiększa wydajność maszyny i precyzję obrabiania powierzchni. Dzięki zastosowaniu systemu prowadzenia po torze z sygnałem korekcyjnym RTK powierzchnie są nieustannie obrabiane na zdefiniowanych torach nawet przez całą flotę maszyn, co zapobiega ponownej pracy na już obrobionej powierzchni pola. Przetwarzanie w Controlled Traffic Farming jest również możliwe dzięki systemowi VarioGuide z RTK.

Klienci, którzy wybrali kombajn Fendt IDEAL, od kilku lat mają możliwość jego fabrycznego wyposażenia w system prowadzenia VarioGuide oraz odbiornik firmy NovAtel lub Trimble. Teraz można również zamówić bezpośrednio w fabryce sygnał korekcyjny RTK zapewniający dokładności toru rzędu 2 cm.

Fendt spełnia europejskie normy homologacji

Asortyment opon do modeli Fendt IDEAL 7 i Fendt IDEAL 8 został poszerzony, aby zapewnić bezpieczny przejazd po wąskich drogach, na przykład w Niemczech, Francji lub na południu Europy. Opona 710/70 R42 umożliwia bezpieczny przejazd nawet na wąskich drogach i w ograniczonych przestrzeniach, spełnia przy tym wymogi europejskich norm homologacyjnych. Kombajny Fendt IDEAL 7 i Fendt IDEAL 8 osiągają tym samym szerokość zewnętrzną poniżej 3,30 m przy maksymalnym rozstawie. Wszystkie poprzednie opcje opon pozostają nadal dostępne.

Jeszcze lepsze osiągi

System czyszczący w kombajnie Fendt IDEAL 9 został zoptymalizowany: przyczynia się to do jeszcze wyższych osiągów ogólnych maszyny dzięki zwiększonej wydajności czyszczenia. W nowym systemie czyszczącym ziarno przechodzi przez dwa zakrzywione stopnie podwójnego opadania na sito górne. Dzięki zakrzywionemu kształtowi ciężkie ziarna zbierają się w dolnej części, a lekkie w górnej, zgodnie z prawami fizyki.

Zakrzywione stopnie systemu czyszczącego zapewniają szerszy wylot powietrza, co przekłada się na znaczne zwiększenie objętości powietrza i sprawia, że czyszczenie jest jeszcze skuteczniejsze. Dzięki dwóm etapom opadania już w pierwszym etapie można oddzielić większość krótkiej słomy i plew. Pozostały materiał inny niż ziarno jest oddzielany w drugim etapie. System czyszczący składa się z czterech sekcji. Dwie półki zwrotne zapewniają równomierne rozprowadzenie boczne i napełnienie podłogi podsiewacza.

Rozrzutnik plew ActiveSpread SwingFlow został opracowany specjalnie z myślą o trudnych warunkach zbiorów. ActiveSpread SwingFlow stanowi dodatkową opcję w rozrzutnikach słomy, zapewniającą równomierny rozrzut nawet w warunkach dużej wilgotności podczas zbiorów.

Nowości w kombajnach z wytrząsaczami

Wszystkie kombajny z wytrząsaczami Fendt należące do serii E, L i C spełniają wymogi europejskiej normy emisji spalin etapu V.

Na rynkach Ukrainy, Rosji, Białorusi i Kazachstanu wybrane modele są dostępne w wariantach spełniających wymogi norm emisji spalin Tier 2. Należą do nich modele kombajnów Fendt 5185 E, Fendt 5255 L i 5255 L MCS, Fendt 6275 L, Fendt 6275 L MCS, Fendt 6336 C i Fendt 6336 C PL.

W roku 2020 na rynek wprowadzono Fendt 5275 C SL (SuperLevel) jako nowy model serii C z 5 wytrząsaczami, przeznaczony do pracy na ekstremalnie stromych zboczach. Unikalny system system poziomowania jest w stanie kompensować nachylenie boczne nawet do 38 procent. Podczas jazdy pod górę system kompensacji nachylenia kompensuje nachylenie sięgające 35%. Model Fendt 5275 C SL jest obecnie dostępny również w Hiszpanii i Rumunii.

Łączność dla kombajnów Fendt IDEAL i kombajnów z wytrząsaczami

Kombajny należące do serii Fendt IDEAL, Fendt C i Fendt L mogą być teraz wyposażone w centralny system telemetrii Fendt Connect. System Fendt Connect umożliwia zarządzanie flotą i optymalizację ustawień maszyn niezależnie od lokalizacji. Klienci mogą przeglądać i analizować własne dane maszyny, takie jak pozycja maszyny i dane z magistrali CAN, takie jak prędkość obrotowa silnika, zużycie paliwa i roztworu AdBlue, a nawet prędkość maszyny z komputera lub inteligentnego urządzenia mobilnego. Umożliwia to szybsze i bardziej efektywne planowanie zbiorów. W kombajnach Fendt IDEAL klienci mogą również przeglądać dane dotyczące zbiorów, takie jak wydajność, wilgotność i ustawienia maszyny, co pozwala im dokładniej sprawdzać stopień wykorzystania maszyny.

Ponadto system Fendt Connect umożliwia korzystanie z ofert usług dodatkowych oferowanych przez dealera. Za dobrowolną zgodą właściciela pojazdu dane maszyny mogą zostać udostępnione dealerowi. Błyskawiczny przegląd zbliżających się terminów przeglądów lub odczyt kodów błędów stanowi doskonałe wsparcie podczas prac konserwacyjnych w obrębie maszyny i skraca czasy przestojów podczas zbiorów. Klient zachowuje przy tym zawsze kontrolę nad danymi swojej maszyny. Kluczowe dane operacyjne lub dane agronomiczne nie są przechowywane ani przesyłane. Cały proces podlega ścisłym wytycznym europejskiego ogólnego rozporządzenia o ochronie danych (RODO).

Kombajn Fendt IDEAL jest standardowo wyposażony w system Fendt Connect, natomiast dla kombajnów Fendt z wytrząsaczami słomy serii C i L system Fendt Connect jest dostępny jako wyposażenie opcjonalne.

Centrum kompetencji w zakresie techniki żniwnej w Breganze zwiększa zdolności produkcyjne

W ostatnich latach odnotowuje się znaczny wzrost popytu na kombajny zbożowe Fendt. Z tego powodu włoski zakład produkcji kombajnów zbożowych w położonej w Wenecji Euganejskiej miejscowości Breganze przeszedł w ubiegłym roku największą przebudowę w swojej historii. Cała produkcja, włącznie z obszarami dostaw i dystrybucji, została całkowicie zrestrukturyzowana i rozbudowana. Obejmuje to produkcję podzespołów, logistykę i całą linię montażową. Po raz pierwszy kombajny Fendt IDEAL i kombajny z wytrząsaczami słomy serii E, L i C mogą być produkowane jednocześnie na linii montażowej. System ten jest porównywalny z produkcją ciągników w zakładzie w Marktoberdorf.

Źródło: FENDT / AGCO

Exit mobile version