Ważniejsze rozwiązania nowego opryskiwacza:
-
Do zasilania układu zostały zastosowane pompy nowej generacji ZETA. Układ składa się z dwóch pomp zespolonych, zapewniających właściwe parametry oprysku oraz mieszania tak dużego zbiornika. Napęd pomp – poprzez wałek WOM lub opcjonalnie poprzez hydraulikę ciągnika.
-
Nowa konstrukcja ramy oraz dyszla umożliwia stosowanie, jako standardu, amortyzacji zaczepu zmniejszającej przenoszenie drgań między ramą a zaczepem. Zaczep wykonany jest z profili giętych i przeznaczony do agregatowania z dolnym zaczepem ciągnika.
-
Zbiornik poliestrowy o zupełnie nowej konstrukcji i kształcie, zapewnia niski środek ciężkości oraz właściwe rozłożenie masy a gładkie ścianki wewnętrzne, łatwe utrzymanie w czystości. Zbiorniki posiadają system wewnętrznych falochronów, zwiększających sztywność konstrukcji oraz eliminujących przemieszczanie się cieczy podczas przejazdów. Charakterystycznym elementem nowego zbiornika jest umieszczenie zbiorników wody czystej do płukania opryskiwacza na zewnątrz w dolnej, bocznej części ramy jako dwa, niezależne zbiorniki. Zbiornik standardowo wyposażony jest również w układ głowic płuczących do szybkiego spłukania zbiornika.
-
Nowy opryskiwacz wyposażony jest w oś hamowaną i amortyzowaną pneumatycznie a na życzenie klienta, dostępna będzie również wersja z kołami skrętnymi na zwrotnicach z systemem automatycznego kopiowania śladów ciągnika, poprzez elektroniczny układ żyroskopowy.
-
ERA 6036 wyposażona jest w nową belkę polową o szerokości roboczej 36 m, składaną pakietowo do boku opryskiwacza. Cała konstrukcja belki wykonana jest w technice giętych profili, zapewniających niezwykłą sztywność konstrukcji oraz precyzję naniesienia oprysku. Ostatnie skrzydła belki wykonane zostały z profili aluminiowych dla zmniejszenia masy i wyposażone w system uchylnego skrzydła, zabezpieczającego przed uszkodzeniem mechanicznym. System wynoszenia belki na równoległoboku zapewnia wysokie wynoszenie belki polowej w zakresie 0,5 – 2,5 m i możliwość wykonywania zabiegów w najwyższych uprawach.
Za właściwe sterowanie wszystkimi funkcjami hydrauliki i oprysku odpowiada komputer montowany jako wyposażenie standardowe. Do dyspozycji klienta przewidziany jest komputer UNIA Spray oraz jako opcja UNIA Terminal System z obsługą sygnału GPS i automatycznym sterowaniem podnoszenia i pochylenia belki. Terminal wykonany jest w technologii ISOBUS i umożliwia bezproblemowe agregatowanie z ciągnikami wyposażonymi w tego rodzaju elektronikę.
źródło: www.uniagroup.com