Site icon maszynydlafarmera.pl – Portal Techniki Rolniczej

PÖTTINGER: nowe wały do pracy z kultywatorami i krótkimi bronami talerzowymi

PÖTTINGER oferuje bardzo szeroki wybór wałów do pracy z kultywatorami SYNKRO i krótkimi bronami talerzowymi TERRADISC. Każdy z wałów charakteryzuje mocna budowa i precyzyjna praca, długi okres użytkowania i dobre efekty pracy. Do oferty dołączył ostatnio stożkowy wał segmentowy CONOROLL w wersji tandem.

 

Wał CONOROLL

Wał CONOROLL składa się z pierścieni o średnicy 540 mm. Cztery na pierścień, pojedynczo przykręcone segmenty są uformowane w stożek i uporządkowane naprzemiennie. W wyniku ich pracy powstaje rowek z zagłębieniami, naprzemiennie raz z lewej raz z prawej strony. Dzięki temu woda deszczowa przesiąka do segmentów i nie odpływa w sposób niekontrolowany. Odstępy między pierścieniami wynoszą 15 cm. Miedzy nimi znajdują się skrobaki ze sprężystymi płytkami, które dodatkowo wspomagają formowanie gruzełkowatej struktury gleby i czyszczą przestrzenie międzysegmentowe. Na bardzo lekkich glebach nośność wału jest ograniczona. Wał ten idealnie nadaje się na ciężkie i średniociężkie gleby. Dobrze też się sprawdza na polach z resztkami pożniwnymi.

 

Wał TANDEM CONOROLL

TANDEM CONOROLL składa się z dwóch wałów. Średnica pierścieni wynosi 560 mm. Cztery stożkowe segmenty przykręcone pojedynczo i z przesuniętym ustawieniem, lewo prawo. Dzięki formowaniu przez wał optymalnej struktury wierzchniej warstwa gleby nie dochodzi do erozji w wyniku silnych opadów deszczu. Spulchniona, luźna gleba w przestrzeni miedzysegmentowej bez problemu przyjmuje wodę. Odstęp między pierścieniami wynosi 15 cm. Wał wykazuje dobrą nośność na lekkich glebach. Najlepiej współpracuje z maszynami ciąganymi. Pochylenie wału jest regulowane: możliwość indywidualnego dopasowania, odpowiednio do głębokości roboczej i warunków pracy. Bezproblemowa praca przy resztkach pożniwnych i kamieniach na polu.

 

Dwa wały można indywidualnie dopasować do głębokości roboczej i warunków pracy

 

Efekty pracy

Obydwa wały ugniatające zapewniają tworzenie bardzo dobrej gruzełkowatej struktury i ugniecenie gleby. Dzięki segmentowemu formowaniu rowka z zagłębieniami woda deszczowa przesiąka do segmentów i nie odpływa w sposób niekontrolowany.

 

 

źródło: PÖTTINGER

Exit mobile version