JOSKIN, po przejęciu w 2012 roku firmy Leboulch (francuskiego producenta wywrotek rolniczych, rozrzutników obornika i przyczep belowych), postanowił przeprojektować przyczepy platformowe Leboulch i dodać je do własnej oferty. Cel był prosty – wykorzystać doświadczenie marki Leboulch, ale także technikę i postęp technologiczny marki JOSKIN, aby stworzyć ulepszoną przyczepę platformową, dostosowaną do potrzeb rynku.
Oferta przyczep platformowych JOSKIN dzieli się na modele ocynkowane i malowane. Chociaż obie wersje mają taką samą podstawową konstrukcję, głównie rurową, która daje większą wytrzymałość na skręcanie, ich budowa nie jest całkowicie identyczna.
Przyczepy ocynkowane mają platformę z blachy ze stali HLE o grubości 4 mm z podłużnymi zagłębieniami na całej długości, co ma na celu zwiększenie wytrzymałości podłogi. Aby uniknąć zastoju wody, w tych zagłębieniach znajdują się otwory umożliwiające czyszczenie i szybki odpływ cieczy. Krawędzie boczne są lekko podwyższone, co zapewnia większą stabilność ładunku. Poza tym boki są wzmocnione profilowaniem wzdłużnym. Seria przyczep ocynkowanych może być również dostępna z podłogą z impregnowanego drewna (o grubości 4 cm).
Modele lakierowane (zieleń firmowa JOSKIN) są wyposażone w antypoślizgową podłogę z karbowanej blachy. Mają również w specjalny profil zewnętrzny z rantem o szerokości 2 cm do bocznego zabezpieczenia ładunku.
Ogólnie oferta przyczep platformowych JOSKIN, zarówno ocynkowanych, jak i malowanych, ma homologację zgodną z normami europejskimi i francuskimi do roku 2025.
We wszystkich doczepianych przyczepach belowych marki JOSKIN wykorzystano najnowsze udoskonalenia techniczne opracowane w różnych zakładach grupy. Modele ocynkowane są produkowane w Polsce, gdzie znajduje się ocynkownia grupy, a wersje malowane w fabryce Leboulch w Normandii. Wszystkie akcesoria (dyszel, burty, osie itp.) są identyczne w obu seriach i wykonane przez wyspecjalizowane jednostki produkcyjne.
Źródło: JOSKIN