Siewnik punktowy Monosem MONOSHOX NG Plus M – Jak to działa? – VIDEO

 

  •  Wysiewane ziarno: Kukurydza, Burak, Słonecznik, Rzepak, Fasola, Soja, Sorgo…

  • Liczba rzędów: 4 do 18 rzędów

  • Rozstaw między rzędami: 37,5 do 80 cm

  • Przygotowanie gleby: Klasyczne, uproszczone lub siew bezpośredni

 

Koncepcja NG Plus

Koncepcja talerzowego wysiewu punktowego, z jednymi punktem nacisku na glebę, powstała w latach 70-tych w Stanach Zjednoczonych. Monosem wprowadził ją na rynek europejski w 1989 roku. Minimalna konserwacja, uniwersalność; wysiew „w amerykańskim stylu” dobrze się sprawdził. W połączeniu z dokładnym rozdzielaniem ziarna seria Monoshox NG Plus M umożliwia optymalnie wykorzystać siewnik na maksymalnej powierzchni jednocześnie zmniejszając jego koszt użytkowania.

 

Standardowa sekcja wysiewająca

Owoc wielu lat rozwoju i przeprowadzanych prób na ponad stu siewnikach, w wielu krajach, MONOSEM stosuje sekcję wysiewającą Monoshox NG Plus M, która jest szybsza dzięki amortyzacji Monoshox.EU z użyciem amortyzatora, jest bardziej precyzyjna, jakikolwiek rodzaj ziarna będzie wysiewany dzięki czubkowi redliczki z szybkim demontażem, Sekcja jest także łatwiejsza do ustawienia dzięki równoległobocznemu ramieniu z szybką regulacją docisku i dzięki nowemu tylnemu blokowi regulowanemu za pomocą dźwigni.

 

Sekcja wysiewająca z napędem elektrycznym

Sekcja wysiewająca Monoshox NG Plus M jest możliwa w wersji z napędem elektrycznym aparatu rozdzielającego ziarno, Monoshox NG Plus ME:

  • Elektryczny napęd aparatu rozdzielającego ziarno.

  • Obsługa w zakresie ustawiania obsady odbywa się w kabinie ciągnika za pomocą terminali obsługiwanych dotykowo: TOUCH lub TOUCH Mini.

  • Odczyt prędkości jazdy z radaru (zero poślizgu).

  • Kompatybilny z obsługą rozłączania napędu sekcji z wykorzystaniem sygnału GPS (TC-SC).

 

hqdefault Siewnik punktowy Monosem MONOSHOX NG Plus M – Jak to działa?   VIDEO

 

 

Aparat rozdzielający

Aby ziarno było dobrze wysiane, musi najpierw być rozdzielone przez dobry aparat wysiewający. To dlatego MONOSEM wykorzystuje precyzyjny i prosty aparat wysiewający.

 

Od niedawna firma Monosem należy do koncernu Deere & Company.

 

 

Źródło: Monosem