System EVO NIR New Holland – pierwszy na świecie pomiar wartości odżywczej zbieranego ziarna

Dzięki pomiarom w czasie rzeczywistym i wielu możliwościom kalibracji czujnik EVO NIR umożliwia z największą precyzją analizę składu zbieranego ziarna. To z kolei pozwala osiągnąć niespotykaną do tej pory precyzję przy tworzeniu map plonowania. Dokładna wiedza w zakresie uprawy jest kluczowym elementem przy optymalizacji produkcji roślinnej i precyzyjnym doborze planu nawożenia i ochrony roślin, a tym samym pozwala zwiększyć wydajność i podnieść poziom zysków w gospodarstwie. Czujnik EVO NIR stanowi kolejny przykład wspierania rolników przez markę New Holland w ich dążeniu do zwiększania wydajności i efektywności zrównoważonego rolnictwa – mówi Lars Skjoldager Sørensen, dyrektor działu maszyn żniwnych New Holland Agriculture.

 

EVO NIR: technologia o szerokim zakresie zastosowań

EVO NIR stanowi elastyczne rozwiązanie technologiczne, które zostało już wprowadzone przez markę New Holland w sieczkarniach samobieżnych FR Forage Cruiser. Ten sam czujnik zostanie wprowadzony w modelu rocznikowym 2018 kombajnów CR Revelation oraz pras wielkogabarytowych BigBaler, a w przyszłości również w innych maszynach rolniczych.

Czujnik EVO NIR wykorzystuje technologię spektroskopii w bliskiej podczerwieni (NIR) i został opracowany we współpracy z firmą Dinamica Generale, z którą New Holland Agriculture współpracuje w zakresie opracowywania systemów ważenia, rozwiązań elektronicznych i produktów wykorzystujących technologię NIR. Umożliwia on niezwykle precyzyjny pomiar wilgotności oraz analizę takich parametrów jak sucha masa, białko surowe, tłuszcz surowy, skrobia, neutralne włókno detergentowe (NDF) i kwaśne włókno detergentowe (ADF).

 

EVO NIR: wyśmienita precyzja, prosta rejestracja danych i kalibracja

Duży wybór charakterystyk kalibracji pozwala użytkownikom kombajnów uzyskać precyzyjne informacje o składzie rośliny. Do analizy służy zamontowany bezpośrednio w maszynie skaner NIR. System GPS umożliwia rejestrację koordynat położenia maszyny na polu w czasie rzeczywistym, a dane w systemie GPS są przesyłane do oprogramowania Field Trace.

Zarejestrowane przez czujnik EVO NIR dane można przenieść na domowy komputer za pomocą pamięci USB lub poprzez sieć Wi-Fi. Coroczne kalibracje można wykonywać zdalnie poprzez internet.

 

EVO NIR: profesjonalne wsparcie ze strony globalnej sieci firmy Dinamica Generale

System EVO NIR jest oferowany z pełnym pakietem usług zapewniającym wsparcie na najwyższym poziomie. Dzięki temu klienci zyskują dostęp do profesjonalnego doradztwa i posprzedażowej pomocy technicznej ze strony firmy Dinamica Generale (DG), zapewnianych przez partnerów serwisowych w ponad 60 krajach na całym świecie.

DG opracowuje i produkuje elektroniczne rozwiązania i czujniki już od 25 lat i jest aktualnie jednym z największych na świecie producentów analizatorów NIR i systemów ważenia stosowanych w rolnictwie. Firma słynie z wysokiej jakości produktów, innowacji i wiedzy fachowej. Jej centrala znajduje się we Włoszech, a oddziały w Chinach, Indiach, Stanach Zjednoczonych Ameryki i na Ukrainie.

 

EVO NIR pozwala zwiększyć przewagę nad konkurencją kombajnów CR Revelation

CR Revelation jest najnowszym kombajnem w klasie wysoko wydajnych kombajnów i aktualnie dzierży rekord świata w żniwach. Nowy kombajn CR Revelation posiada najsilniejszy w klasie silnik o mocy maksymalnej 700 KM, wyróżnia go większa wydajność i łatwość obsługi, udoskonalone sterowanie przepływem masy żniwnej i możliwość rozrzucania resztek pożniwnych na szerokości nawet do ok. 13,70 m za pomocą zmodyfikowanego systemu zagospodarowania resztek pożniwnych. Wyróżniają go m.in. takie elementy jak rotory Twin Pitch Plus, rozdrabniacz łomy zapewniający drobne cięcie resztek pożniwnych oraz maksymalna widoczność przy żniwach.

Dzięki czujnikowi EVO NIR kombajn CR Revelation jest pierwszym kombajnem oferującym pełną analizę składników odżywczych rośliny w czasie rzeczywistym. Wysoka jakość oraz wysoka zawartość składników odżywczych rośliny pozwalają rolnikowi uzyskać wyższą cenę za swoje zbiory. Tworzenie map odzwierciedlających wartość odżywczą roślinny pozwala zmodyfikować nawożenie, a dzięki temu zwiększyć plony i zmniejszyć koszty prowadzenia gospodarstwa.

źródło: New Holland