Targi Rolnicze AGRO-PARK zostały przygotowane z myślą o przedstawicielach z każdego sektora rolniczego oraz osobach poszukujących nowatorskich rozwiązań i chcących poprawić jakoś wykonywanej pracy w gospodarstwie rolnym. Wydarzenie to stało się miejscem spotkań dla rolników, którzy w atmosferze dobrej zabawy i pozytywnych emocji przygotowali się do nowego sezonu rolniczego.
Targi AGRO-PARK nie tylko rozpoczęły sezon spotkań dla rolników, ale też wyznaczyły nowe trendy. To bardzo ważne i cieszące się wielką popularnością święto dedykowane branży rolniczej. Tegoroczna edycja po raz kolejny umożliwiła nawiązanie kontaktów sprzedażowych, zaprezentowanie innowacyjnych rozwiązań oraz poszerzenie horyzontów poprzez udział w fachowych seminariach. Targi były też okazją do spotkania w gronie profesjonalistów z branży oraz zasięgnięcia porad na temat najnowszej technologii i rozwiązań wykorzystywanych w rolnictwie, uprawie roślin czy chowie zwierząt. – Targi Rolnicze AGRO-PARK po raz kolejny wypadły bardzo dobrze – podkreśla Łukasz Rachubiński, dyrektor projektu ze strony Międzynarodowych Targów Poznańskich. – Podczas wydarzenia można było zapoznać się z bogatą ofertą maszyn i urządzeń dla rolnictwa, nowościami produktowymi. Prócz bogatej ekspozycji zwiedzający mogli też uczestniczyć w kilku interesujących seminariach oraz przyglądać się konkursowi „Precyzyjny Gospodarz” – dodaje.
Jubileuszowa edycja Targów Rolniczych AGRO-PARK pobiła kolejne rekordy. – Odnotowaliśmy wzrost powierzchni wystawienniczej, większą niż rok wcześniej liczbę wystawców. Nasze wyobrażenia przerosła także liczba zwiedzających, którzy w tym roku wyjątkowo tłumnie przybyli na wydarzenie – zapewnia Mirosław Wituch, dyrektor projektu ze strony Targów Lublin. W ciągu dwóch dni targowych ekspozycję odwiedziło ponad 27.000 osób, które połączyła wspólna pasja do rolnictwa. – Targi były udane zarówno dla nas organizatorów, jak i wystawców oraz zwiedzających. Fakt ten potwierdzają wypowiedzi osób z branży. Producenci i dystrybutorzy docenili wysoką frekwencję oraz atmosferę sprzyjającą nawiązaniu kontaktów handlowych, zwiedzający bogatą ekspozycję oraz możliwość poszerzenia wiedzy podczas bardzo interesujących wykładów – tłumaczy Mirosław Wituch.
Sukces wydarzenia tkwi w dogodnym dla wystawców i zwiedzających terminie, dobrej lokalizacji jaką jest Lublin oraz sprzyjającej atmosferze. AGRO-PARK łączy różne sektory rolnicze nie tylko z Polski, ale i Europy. W ciągu dwóch dni Targi odwiedzili przedstawiciele branży m.in. z Ukrainy czy Białorusi. Wabikiem na zagranicznych zwiedzających jest przede wszystkim bogata ekspozycja maszyn.
Ekspozycję wzbogaciły dwa bardzo interesujące seminaria. Poprowadzili je specjaliści z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Pierwszym prelegentem była dr Elżbieta Mielniczuk z Katedry Fitopatologii i Mykologii, która przybliżyła temat chorób zbóż powodowanych przez grzyby toksykotwórcze. Dr hab. Witold Chabuz z Katedry Hodowli i Ochrony Zasobów Genetycznych Bydła poruszył zagadnienie wyzwań we współczesnej hodowli bydła i produkcji mleka w Polsce. Tematem przewodnim ostatniego seminarium było wykorzystanie świń ras krajowych w produkcji wieprzowiny wysokiej jakości. Opowiedział o nim dr hab. Marek Babicz z Katedry Hodowli i Technologii Produkcji Trzody Chlewnej.
Źródło: MTP