Coraz więcej użytkowników przekonuje się, że system VitalFields jest niezbędnym narzędziem do planowania codziennej pracy na roli. Ostatnio zostały wprowadzone ulepszenia, które mają pomóc gospodarzom w jeszcze dokładniejszym zarządzaniu czasem i zadaniami. A że wiosna za pasem i prac na polu nie zabraknie, warto przyjrzeć się zmianom w VitalFields.
System VitalFields został stworzony, by ułatwiać pracę rolnikom. Stanowi rejestr działań i zabiegów agrotechnicznych, który wymagany jest w trakcie ewentualnej kontroli gospodarstwa. Jest również świetnym „wirtualnym organizerem” dla wszystkich gospodarzy ceniących w swojej pracy porządek i systematyczność.
W trosce o dobro użytkowników system jest wciąż doskonalony i ulepszany. Przedstawiciele VitalFields dbają o to, by każda funkcja była jak najprostsza, a jej zastosowanie łatwo przekładało się z teorii na praktykę. Jednym z udogodnień, jakie w ostatnich tygodniach zostały wprowadzone, jest możliwość dodania 2 lub więcej upraw do jednego pola. Dzięki tej funkcji rolnik nie musi tracić czasu, by dzielić pole na wiele mniejszych działek w celu dodania konkretnych upraw.
Zbieramy propozycje od rolników. Dzwonimy bezpośrednio do wszystkich użytkowników systemu w Polsce, Niemczech, Estonii, Rosji i na Ukrainie. Zaczęliśmy od poprawiania funkcji, które były najbardziej uciążliwe i sprawiały najwięcej problemów (nam oraz użytkownikom). Postanowiliśmy rozwiązać wskazane problemy – mówi Paulina Wiśniewska z firmy VitalFields.
Dzięki sugestiom rolników poprawiona została również możliwość precyzyjnego określania obszaru, który został przygotowany do dalszych prac. W aktualnej wersji trudności nie będzie już sprawiało dokładne zaznaczenie nawożonego terenu lub wskazania przestrzeni, która była opryskiwana. Funkcja ta pomoże rolnikowi uniknąć błędnego obliczania dawki lub odpowiedniej ilości ŚOR-ów, dzięki czemu możliwe jest dokładne przeliczenie użytego materiału na konkretną powierzchnię. W nowej wersji możliwe jest także obliczanie prawidłowej dawki stosowanych produktów również dla danej części spryskanego bądź nawożonego pola. Vitalfields umożliwia tym samym prowadzenie równoległym zabiegów w ramach jednego pola.
Nowe możliwości, jeszcze więcej ułatwień
Faktem jest, że program VitalFields jest prosty w obsłudze, a rolnicy w sposób intuicyjny mogą planować każdy dzień pracy. Sama rejestracja również nie przynosi większych problemów nawet komputerowym laikom. Kolejnym udogodnieniem, wynikającym z analizowania potrzeb gospodarzy, jest możliwość wprowadzania międzyplonu do księgi pola bez konieczności tworzenia kolejnego sezonu.
Znacznym ułatwieniem jest również możliwość takiego planowania, które będzie od razu widoczne w księdze pola. To znaczy, że wszystkie działania ustalone przez rolnika będą automatycznie synchronizowane z księgą pola, dzięki czemu użytkownik nie straci czasu na ponowne wpisywanie wszystkich zabiegów do osobnej księgi. Problemów nie będzie również z oznaczeniem sezonów oraz roku zbioru. Uproszczono też kartę pracy, która w aktualnej wersji systemu może być łatwo przepisywana do innych sezonów.
Z każdym tygodniem pracy na polu będzie coraz więcej, ale użytkownicy VitalFields mogą być spokojni przy planowaniu konkretnych zadań i rozdzielaniu obowiązków wśród pracowników. Jak dodaje pani Paulina: – VitalFields planuje kolejne ulepszenia i nowe opcje w systemie. Wszystko po to, by był przydatnym narzędziem dla każdego gospodarza.
źródło: VitalFields