Wał nożowy do krótkich bron talerzowych Pöttinger TERRADISC T 4-6 m

Krótkie brony talerzowe są wszechstronnie wykorzystywane w uprawie gleby. Aby zwiększyć efektywność i elastyczność pracy od teraz Pöttinger oferuje do krótkich bron talerzowych segmentu profi TERRADISC 4001 T, 5001 T i 6001 T wał nożowy.

Większa elastyczność

Aby zwiększyć elastyczność zastosowania modele TERRADISC T o szerokości roboczej 6 metrów mogą być wyposażone w wał nożowy. Tak wyposażoną maszynę można wykorzystać do przygotowania gleby do siewu przez wykonanie podorywki na polu po zbiorze zboża, rzepaku, słonecznika i kukurydzy, uzyskując znakomity efekt wmieszania resztek pożniwnych. Dzięki dodatkowemu rozdrobnieniu gleby nie ma potrzeby wcześniejszej uprawy ścierniska. To oszczędność czasu i zasobów naturalnych. Wmieszanie masy organicznej i jej mikrobiologiczne przerobienie pozytywnie wpływa na właściwości gleby. To z kolei utrudnia zagnieżdżanie się i zimowanie organizmów szkodliwych w glebie i zapobiega rozprzestrzenianiu się szkodników. Gdy wał nożowy nie jest potrzebny, można go podnieść do góry i wówczas nie ma kontaktu z glebą.

Pottinger terradisc 6001 Wał nożowy do krótkich bron talerzowych Pöttinger TERRADISC T 4 6 m

Idealne rozdrobnienie

Noże pracującego z przodu wału są uporządkowane spiralnie. Dzięki stałemu kontaktowi noży z glebą praca jest spokojna i zapewnia stałe punktowe obciążenie krawędzi tnącej. Wał o średnicy 350 mm ma wysoką liczbę obrotów. Te cechy gwarantują stale wysoką jakość cięcia i jego dużą intensywność, a to w konsekwencji przejawia się silnym efektem rozdrobnienia Przez duży i równomierny opór cięcia wał nożowy nawet na twardych glebach pracuje niezawodnie. Ustawienie głębokości pracy wału jest regulowane hydraulicznie. Dzięki temu można szybko reagować na zmieniające się warunki.

Również jako doposażenie

Wał nożowy można zamontować na dotychczasowych modelach TERRADISC T o szerokości roboczej od 4 do 6 m i od roku produkcji 2018. Wszystkie potrzebne elementy do montażu wału są już na maszynie, dlatego nie trzeba nic w niej zmieniać.

 

Źródło: Pöttinger