Ojciec i syn rzeczywiście urodzili się 7 maja, jeden w roku 1934, a drugi w 1964 i mają razem 130 lat: Klaus Dreyer, dawny szef Amazonen-Werke jest trzecim pokoleniem jej posiadaczy a jego syn, Christian Dreyer, aktualnym dyrektorem firmy w czwartym pokoleniu. W dniu 10 maja 2014 w otoczeniu licznych przyjaciół i krewnych uroczyście obchodzono w Amazone w Hasbergen Gaste 80 i 50 urodziny..
Klaus Dreyer kierował przedsiębiorstwem od roku 1958 razem ze swoim ojcem, prof. h.c. (SAA Samara) RAAS dr. dr. h.c. Heinzem Dreyerem był odpowiedzialny za losy firmy. W 1999 roku przekazał jej prowadzenie w ręce swojego syna, Christiana Dreyera, który czyni to do dzisiaj, wspólnie dr. Justusem Dreyerem.
Motto założyciela Amazone, Heinricha Dreyera „Musimy iść w świat“ okazało się szczególnie ważne. W swojej pracy kierowali się nim także Klaus oraz Christian Dreyer. Klaus Dreyer rozbudował nie tylko krajową ale również międzynarodową sieć sprzedaży Amazone. W czasie swojej pracy otworzył dla Amazone dostęp do licznych, nowych rynków, przede wszystkim w Europie. Z równą troską Klaus Dreyer intensywnie działał w kwestii rozbudowy i stałej modernizacji firmy. Pod jego kierownictwem uruchomiona została na przykład – dalekowzroczna jak na owe czasy – własna produkcja siłowników hydraulicznych, przekładni i części z tworzywa sztucznego Amazone.
Dzisiaj, wspólnie ze swoją żoną, Marią Luizą, Klaus Dreyer cieszy się doskonałym zdrowiem. W dalszym ciągu jest członkiem kierownictwa Amazone, gdzie aktywnie zajmuje się wieloma specjalnymi projektami. Między innymi jest odpowiedzialny za zakładowe czasopismo Amazone, opublikował liczne książki o historycznej technice rolniczej. W roku 2013 obchodził jubileusz 55 lecie swojej pracy dla Amazone.
Z wielu względów jest on dla mnie przykładem. Przekazał mi mnóstwo cennych wartości …– tak opisuje Christian Dreyer swój stosunek do ojca. Christian Dreyer po maturze rozpoczął najpierw studia ekonomiczne a następnie pracował w fabryce zajmującej się budową maszyn i narzędzi.
W roku 1994 przeniósł się do rodzinnej firmy i był zatrudniony między innymi we francuskim przedstawicielstwie Amazone. W 1996 roku przejął wspólne kierownictwo grupy Amazone a następnie, w roku 1999, został główną osoba odpowiedzialną za sprzedaż i finanse przedsiębiorstwa. Od samego początku swojej działalności także on intensywnie rozbudowywał sieć sprzedaży na całym świecie. Pod jego kierownictwem powstały liczne, przedstawicielstwa firmy oraz pozyskano nowych importerów. Dzisiaj w Wielkiej Brytanii, Francji, Polsce, Rosji, na Ukrainie, Węgrzech i w Kazachstanie działają siostrzane spółki zajmujące się sprzedażą a w kolejnych 65 krajach pracują importerzy Amazone. Dzięki mocnemu wejściu na rynek międzynarodowy, udział eksportu stanowi 80 % ogólnych obrotów firmy, kształtujących się na poziomie powyżej 500 milionów Euro (2013).
Obok kierowania przedsiębiorstwem pełni wiele funkcji honorowych. Między innymi, od 2009 roku jest zastępcą przewodniczącego Krajowego Związku Producentów Techniki rolniczej VDMA. Ma żonę Bettinę i dwoje dzieci. Bettina Dreyer również pracuje w Amazone i zajmuje się tu marketingiem oraz projektami specjalnymi.
źródło: Amazone